Bilety Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce - Swing plus polonez, czyli Gershwin plus Masecki - Warszawa, 30 kwietnia 20:00

Bilety na Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce - Swing plus polonez, czyli Gershwin plus Masecki

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Jacka Kaczmarskiego 59
Warszawa

Poniedziałek 30 kwietnia 20:00
Sprzedaż online kończy się : 30-04-2018 20:00

Czytaj więcej o wydarzeniu


 
Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński
 
Wykonawcy:
Grzegorz Tarwid - fortepian (Improwizacje, Gershwin)
Marcin Masecki - fortepian (Polonezy)
Orkiestra Palais Royale
Marcin Masecki - dyrygent

 
Program: Grzegorz TARWID – Improwizacje, Marcin MASECKI – Polonezy (premiera wersji na orkiestrę), George GERSHWIN – Koncert fortepianowy F-dur (oprac. na jazz band, Ferde Grofé)

 
W poniedziałek 30 kwietnia oddajemy hołd klasyce. I to jakiej! Marcin Masecki poprowadzi specjalnie na ten koncert stworzony 40-osobowy big band – Palais Royale. Na pulpicie -Koncert fortepianowy F-dur George’a Gershwina w wersji na zespół jazzowy (w opracowaniu Ferde Grofé). Miejsce przy klawiaturze Marcin odda Grzegorzowi Tarwidowi, znakomitemu pianiście młodego pokolenia. Obaj rozumieją się bez słów. Marcin nie kryje sympatii do Grzegorza, ten zaś traktuje Maseckiego jak swego mentora. Nie mamy wątpliwości, że „jazzowy” Gershwin w takim składzie „zaiskrzy”, zwłaszcza, że towarzysząca soliście Orkiestra Palais Royale, nawiąże do zacnych wzorów sprzed wieku. Tak bowiem nazywała się słynna amerykańska orkiestra Paula Whitemana, która po raz pierwszy wykonała Błękitną rapsodię George’a Gershwina. Historyczna rekonstrukcja muzyki Gershwina? Tego jeszcze u nas nie było! To premiera numer 3 w trakcie Międzynarodowego Dnia Jazzu w Dwójce.

Ale na tym nie koniec, bowiem Masecki, mając do dyspozycji tak duży zespół, przygotował nowe opracowanie swoich Polonezów (wydanych na płycie w 2013 roku). To dobrze znany Masecki, który flirtuje z tradycją poloneza oraz konwencją ulicznych orkiestr dętych, także i tych bardziej wyrafinowanych, swingujących, salonowych. W jaki sposób Polonezy Maseckiego - pokazujące nasz narodowy taniec w krzywym zwierciadle - zabrzmią w roku Niepodległej? Tego nie wie nikt, bo to premiera numer 4.
Bardzo lubimy jazz. Zapraszamy do Studia im. W. Lutosławskiego. Kto nie może do nas dotrzeć, niech słucha Dwójki.
 
 
 Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy:

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN