Bilety 21. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Koncert "Muzyka źródeł" oraz Kompania Janusza Prusinowskiego - Warszawa, 10 maja 19:30

Bilety na 21. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Koncert "Muzyka źródeł" oraz Kompania Janusza Prusinowskiego

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Jacka Kaczmarskiego 59
Warszawa

Czwartek 10 maja 19:30
Sprzedaż online kończy się : 10-05-2018 17:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Organizator: Polskie Radio

W programie:
Uroczystość wręczenia Nagród: Muzyka Źródeł
Gospodarz: Adam Strug
Koncert z okazji 10-lecia Kompanii Janusza Prusinowskiego

 
Janusz Prusinowski Kompania - uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów i śpiewaczek, mistrzów improwizowanych mazurków i oberków – Jana Lewandowskiego, Kazimierza Mety, Józefa Zarasia, Piotra i Jana Gaców, Stanisława Stępniaka, Marii Siwiec, Marii Pęzik i innych – a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu.
Muzykę dopełniają tańcem, trasy koncertowe łączą z prowadzeniem warsztatów, a znajomość dawnego muzykanckiego rzemiosła – ze współczesną wrażliwością.
Na repertuar Kompanii składają się tańce i pieśni z Polski Centralnej, przede wszystkim mazurki – śpiewane, improwizowane, zawirowane, szalone.
Istotnym dopełnieniem wiejskiego muzykowania jest taniec. To on czyni muzykę widzialną, dotykalną, zrozumiałą i dostępną. Oprócz koncertów (często również "do tańca") muzykę Kompanii można więc usłyszeć na potańcówkach wiejskich i miejskich klubów tańca. Z kolei na warsztatach muzycznych i tanecznych członkowie zespołu dzielą się swoimi umiejętnościami i fascynacją. Z radością i satysfakcją można powiedzieć, że spora część młodych adeptów polskiej muzyki tradycyjnej rozpoczęła swoją przygodę ze skrzypcami, bębenkiem lub tańcem, zainspirowana pracą Kompanii Janusza Prusinowskiego.
Kompania występowała w większości krajów Europy, w Azji, Kanadzie, USA (między innymi w Chicago Symphony Center, Kennedy Center, Carnegie Hall w Nowym Jorku) i – przede wszystkim – w Polsce, grając setki koncertów, pokazujących bogactwo i siłę polskiej muzyki tradycyjnej. W 2010 roku wspólnie z wybitnym pianistą Januszem Olejniczakiem zespół przygotował program koncertowy "Wiejskie korzenie muzyki Fryderyka Chopina". Zespół współpracował również z Michałem Urbaniakiem, Arturem Dutkiewiczem, Tomaszem Stańką, Alimem Qasimovem, Miguelem Ituarte, Arthurem Greene’em, Marcinem Pospieszalskim, Adamem Strugiem i z wieloma innymi znanymi muzykami.
W 2008 roku zespół wydał entuzjastycznie przyjętą płytę "Mazurki", w roku 2010 – nagrodzoną Folkowym Fonogramem Roku 2010 w konkursie Polskiego Radia płytę "Serce", w roku 2013 – wyróżnioną drugim miejscem w konkursie Polskiego Radia Folkowy Fonogram Roku 2013 płytę "Po kolana w niebie". Obecnie zespół pracuje nad kolejnym albumem, powstającym we współpracy z Programem Drugim Polskiego Radia.
Janusz Prusinowski – lider zespołu – jest dyrektorem artystycznym festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, współzałożycielem Domu Tańca, pomysłodawcą cyklu filmów dokumentalnych Telewizji Polskiej "Dzika muzyka", inicjatorem wielu działań związanych z odrodzeniem muzyki wiejskiej w Polsce. W 2014 roku został uhonorowany brązowym medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis, a w 2015 roku doroczną nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Kultura ludowa.
Począwszy od 2014 roku muzycy Kompanii współpracują z Akademią Kolberga i szkołami Tradycji, są autorami projektów edukacyjnych oraz inicjatorami licznych działań dokumentujących właściwości wiejskiego muzykowania, przekazu tradycji muzycznych oraz nauki wiejskich tańców. Z muzycznych ziaren, które otrzymali od wiejskich mistrzów, starają się wyhodować na nowo świat, w którym wspólne muzykowanie, granie do tańca, doświadczenie wspólnoty i kontynuacja tradycji mają nowy sens.
Bilety: w cenie 30 zł, karnet w cenie 100 zł

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy:

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN