Bilety 20-lecie Orkiestry Sinfonia Viva. Koncert muzyki polskiej - Warszawa, 22 listopada 19:00

Bilety na 20-lecie Orkiestry Sinfonia Viva. Koncert muzyki polskiej

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Jacka Kaczmarskiego 59
Warszawa

Czwartek 22 listopada 19:00
Sprzedaż online kończy się : 22-11-2018 17:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

 
Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radio, Sinfonia Viva
 
Wykonawcy:
Voytek Proniewicz - skrzypce 
Orkiestra Sinfonia Viva
Tomasz Radziwonowicz - dyrygent

 
Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI – Miscellanea op. 16: nr 2 Melodia (oprac. Tomasz Radziwonowicz), Grażyna BACEWICZ - Koncert na orkiestrę smyczkową, Tomasz RADZIWONOWICZ  - Koncert  skrzypcowy (2009), Wojciech KILAR - Orawa

 
Voytek Proniewicz ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza w 2005 roku. W 1998 roku Telewizja Polska nakręciła oraz wyemitowała film pt. „Impresja na skrzypce”, w całości poświęcony osobie młodego skrzypka.
Voytek Proniewicz zadebiutował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie w 2005 roku. Od tego czasu koncertował z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, orkiestrami Sinfonia Viva i Sinfonia Iuventus. Grał pod batutą m.in. Jana Krenza i Jerzego Maksymiuka. Ponadto artysta prezentował swoją grę w Filharmonii Rudolfinum w Pradze, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej, w wielu miastach Polski oraz na świecie - Wiedniu, Paryżu, Madrycie, Petersburgu, Monachium, Brukseli, Wilnie, Palermo, Singapurze, Hanoi, Szanghaju, Hongkongu i Caracas.
Nagrał trzy płyty dla wytwórni NAXOS – Karol Lipiński String Trios Op. 8 and Op. 12 (2018), Ferenc Liszt Works for violin and piano (2014), Pupils of Chopin (2011) oraz muzykę do filmu Chopin – The Space Concert. Na płycie orkiestry Sinfonia Viva “Muzyka polska”, pod batutą Tomasza Radziwonowicza wykonał Nokturn Es-dur Fryderyka Chopina w aranżacji na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową.
Skrzypek jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ludwika van Beethovena w Hradec nad Moarvici, Czechy (1998), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2002), otrzymał wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2005).
 
Orkiestra Sinfonia Viva to jedna z najbardziej wszechstronnych orkiestr w Polsce. Podejmuje stale nowe wyzwania, grając każdy rodzaj muzyki -  od tematów filmowych do jazzu, poprzez kolędy, muzykę współczesną, ale także najsłynniejsze dzieła  muzyki symfonicznej i oratoryjno-kantatowej.
Sinfonia Viva potrafiła wypracować własny idiom brzmieniowy, połączyć piękne brzmienie z dużą rozpiętością dynamiki i w zależności  od repertuaru prezentować żywą i zróżnicowaną ekspresję. Ich dorobek płytowy to ponad 50 nagranych albumów o najróżniejszym profilu, a wiele z nich zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami, m.in.:
- Nagroda Złotego Orfeusza Francuskiej Akademii du Disque Lirique dla płyty Pasquale Anfossi — Oratorio „La morte di San Filippo Neri" w roku 2015
- Złoty Medal na Festiwalu Filmowym w Monaco za DVD „Chopin: The Space Concert”
- Nominacja do InternationaI Classical Music Awards w kategorii Bestcollection dla płyty „Muzyka polska"  wydana przez Polskie Radio w roku 2017
- Fryderyk 2010 za album Miki Urbaniak „Closer”
- 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk
 

Bilety w cenie: 30 zł normalne, 20 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów, studentów i uczniów)

 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy:

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN