Bilety Koncert symfoniczny z okazji 70.lecia urodzin i 50.lecia pracy artystycznej Piotra Mossa - Warszawa, 28 kwietnia 18:00

Bilety na Koncert symfoniczny z okazji 70.lecia urodzin i 50.lecia pracy artystycznej Piotra Mossa

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Z. Modzelewskiego 59
Warszawa

Niedziela 28 kwietnia 18:00
Sprzedaż online kończy się : 28-04-2019 16:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

 
Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

 
Wykonawcy:
Hélène Tysman - fortepian
Krzysztof Gosztyła - recytator
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza - dyrygent

 
Program:
Stanisław MONIUSZKO - Uwertura do opery Verbum Nobile, Maurice RAVEL - Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę, Piotr MOSS - Ptak Ugui na recytatora i orkiestrę
 

Recitale Hélène Tysman, okrzykniętej przez „New York Times” pianistką o „ciepłym dotyku i marzycielskiej wrażliwości”, przez „The Daily Telegraph” wychwalanej za „liryczność”, której wykonania „Süddeutsche Zeitung” uznał za „pianistyczny kosmos”, wywierają ogromne wrażenie zarówno na publiczności, jak i ekspertach, opisujących je jako „olśniewające” (BBC News Magazine), „łączące emocje z elokwencją” („Gramophone Chopin Express”), „o niespotykanej finezji i intensywności” (Télérama) oraz pełne „nadzwyczajnych interpretacji” („Le Figaro”).
W 2010 r., po zdobyciu pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Darmstadt (Niemcy), jak również nagród i wyróżnień w licznych innych międzynarodowych konkursach pianistycznych w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, zaistniała na międzynarodowej scenie muzycznej jako finalistka i zdobywczyni wyróżnienia w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jej wykonania utworów Chopina spotkały się z uznaniem krytyków i publiczności na całym świecie, co doprowadziło do nagrania dla OehmsClassics/Naxos dwóch albumów poświęconych wyłącznie Chopinowi, które zostały wyróżnione Maestrem francuskiego magazynu „Pianiste”. Nagrała również, razem z solistami Orchestre de Paris, dwie płyty z muzyką kameralną dla francuskiej wytwórni Indésens Records.
Na zaproszenie Deutschlandradio Kultur Berlin nagrała nowy solowy album dedykowany Ravelowi, „From Antics to demons”, wydany przez wytwórnię Klarthe/Harmonia Mundi, który otrzymał francuską nagrodę Arthèmes Classiques, a w prasie i radiu doczekał się recenzji takich jak: „Płytę od początku do końca przepełnia niespotykana wrażliwość i niesłychana precyzja pianistki”, „Nie znajdziemy tu spektakularnych efektów, a jednak niczego nie brakuje”, „wspaniała artystka i wspaniała płyta”.
Od kilku lat pianistka poszerza swoje artystyczne horyzonty, współpracując twórczo w obszarach związanych z literaturą i teatrem z uznanymi francuskimi aktorami, jak Francis Huster, Michel Robin, Jacques Gamblin i Dominique Pinon.
Ukończyła Konserwatorium Paryskie oraz wyższe szkoły muzyczne w Hamburgu i Weimarze, studiowała pod okiem Pierre'a-Laurenta Aimarda, Olega Maisenberga i Grigorija Gruzmana.
Koncertuje na całym świecie (w Azji, Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji, Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i w Europie), jest regularnie zapraszana do udziału w programach radiowych i telewizyjnych, daje także recitale i występuje jako solistka z różnymi orkiestrami, wśród których wymienić można orkiestrę symfoniczną Riverside Symphony, orkiestrę symfoniczną Minnesota Orchestra, Narodową Orkiestrę Walii BBC, Orkiestrę Symfoniczną NFM Wrocław, Orkiestrę Filharmonii Narodowej w Warszawie, l'Orchestre Pasdeloup, na najbardziej znanych światowych scenach, takich jak nowojorskie Lincoln Center i Carnegie Hall, Filharmonia Paryska, Alte Oper Frankfurt, hamburska Laeiszhalle, Shanghai City Theater, Cairo Opera...
W ostatnim sezonie występowała w Polsce z dyrygentami Marzeną Diakun i Danielem Raiskinem, prowadziła także kurs pianistyczny w prestiżowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Hélène Tysman jest laureatką Fundacji György'ego Cziffry w Senlis (Francja) i Fundacji Chopina w Hanowerze, a także beneficjentką Fundacji Anny-Marii Moggio w dziedzinie sztuki oraz serii koncertów Myry Hess w USA. Nagrywa dla Steinway Spirio.
 

„Ptak Ugui” - baśń muzyczna dla dzieci i dorosłych
Kilka słów od kompozytora:

Jest to baśń przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bo czyż, słuchając bajek, różnimy się tak bardzo? Albo inaczej: i dzieci, i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie.
„Ptak Ugui” jest baśnią muzyczną. I to nie tylko dlatego, że towarzyszy jej muzyka, ale również dlatego , że jest to opowieść o muzyce i o muzykach. 
To historia znanego dyrygenta, Maestro Bariniego, który porzuca swoją orkiestrę, by udać się na poszukiwanie cudownego, olśniewającego głosu prehistorycznego ptaka Ugui. Stwarza to moc bardzo komicznych, czy wręcz absurdalnych sytuacji. Z jednej strony utwór opisuje perypetie Maestro Bariniego, który oczywiście tego głosu nie może odnaleźć, z drugiej zaś przedstawia sytuację orkiestry, która – opuszczona przez swojego szefa – gra bez dyrygenta.
 
Opowiadając muzycznie tę zawikłaną, fantastyczną historię – która, jak to zwykle w bajkach bywa, dobrze się kończy - chciałem również przedstawić instrumenty orkiestry symfonicznej. Znajdziemy tu np. Koncert na harfę, puzon i orkiestrę, a ptak Ugui, który przyśni się dyrygentowi będzie miał cztery głowy, z których każda odpowiadała będzie jednej z grup orkiestry symfonicznej (drzewo, blacha, perkusja, smyczki).
Muzyka „Ptaka Ugui” jest bardzo różnorodna stylistycznie, kolorowa, ilustracyjna, pełna (również czarnego!) humoru. Proszę zwrócić uwagę na, obok już wyżej wspomnianego Koncertu harfowo-puzonowego, zabawną (mam nadzieję) mieszankę ( po francusku nazywa się to pot-pourri) fragmentów znanych utworów muzycznych (można je wszystkie rozpoznać!) graną przez orkiestrę Maestro Bariniego na poranku szkolnym, czy też utwór skomponowany przez słynnego dyrygenta mający odtworzyć śpiew prehistorycznego ptaka, a który jest w efekcie parodią różnych form ekspresji spotykanych w kojarzonej z „Warszawską Jesienią” muzyce „współczesnej”.
„Ptaka Ugui” napisałem na zamówienie  Centre des Ecritures du Spectacle "La Chartreuse". Jego premiera odbyła się w Avignon w 1993 roku. Narratorem był aktor Comédie Française Marcel Bozonnet a Orchestre Lyrique de Région Avignon-Provence poprowadził François-Xavier Bilger. Autorem tekstu jest francuski pisarz Jean-Louis Bauer. Był to pierwszy utwór, który napisaliśmy razem. Tłumaczenia polskiego dokonał znany muzykolog i mój radiowy kolega Krzysztof Lipka.


Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN