Bilety Ola Bilińska i zespół BABADAG - koncert promocyjny płyty „Šulinys"/Studnia - Warszawa, 25 lutego 20:00

Bilety na Ola Bilińska i zespół BABADAG - koncert promocyjny płyty „Šulinys"/Studnia

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Jacka Kaczmarskiego 59
Warszawa

Poniedziałek 25 lutego 20:00
Sprzedaż online kończy się : 25-02-2019 18:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Organizator: Program 2 Polskiego Radia, Agencja Koncertowo - Wydawnicza Karrot Kommando
 
Wykonawcy:
 
I część:
ZEBRY A MIT 
Kamil Szuszkiewicz - trąbka
Olgierd Dokalski - trąbka
Wojtek Traczyk – gitara basowa
Hubert Zemler - perkusja
Igor Nikiforow – gitara, perkusja
 
II część:
BABADAG
Ola Bilińska – głos, gitara elektryczna, OP-1 synth, harmonium, skudučiai
Lauksmina Kriščiūnaitė - Plikšnienė – głos, instrumenty perkusyjne, kankles, skudučiai
Raminta Kriščiūnaitė  – głos, instrumenty perkusyjne, skudučiai
Dominyka Kriščiūnaitė  – głos, instrumenty perkusyjne, skudučiai
Hubert Zemler – perkusja, balafon, metalofon
Sebastian Witkowski – głos, gitara basowa, Roland Juno 106, Roland SH-101, Yamaha CS70M
Igor Nikiforow – głos, gitara elektryczna, perkusja, metalofon

 
To będzie wyjątkowy polsko-litewski wieczór. Po raz pierwszy w wersji koncertowej zabrzmi nowa płyta zespołu BABADAG zatytułowana „Šulinys” („Studnia”), wydana na początku tego roku (premiera: 11.01.2019) i nagrana we współpracy z radiową Dwójką. Tym razem Ola Bilińska zaprosiła artystki litewskie - trzy siostry Kriščiūnaitė: Lauksminę, Ramintę i Dominykę, które od najmłodszych lat wykonują wielogłosowe tradycyjne pieśni litewskie. Warszawską część zespołu tworzy trzech panów: Hubert Zemler, Sebastian Witkowski i Igor Nikiforow. Skąd pomysł zaproszenia tych, a nie innych muzyków? Ola Bilińska zafascynowana bliskością geograficzną i innością kulturową Litwy oraz nieco egzotycznym pięknem brzmienia litewskiego języka, tym razem wzięła na warsztat sutartinės – prastare litewskie kanony o niezwykle ciekawej strukturze. Wykorzystała je jako jedną z warstw swoich piosenek: do tradycyjnych melodii dopisując nowe teksty (po polsku i po angielsku), do starych zwrotek – nowe refreny, do linii wokalnych – instrumentalne aranże. Siostry Kriščiūnaitė dbają o odpowiednie wykonanie i wplecenie sutartinės w nową całość, warszawskie chłopaki zaś nurzają wijące się sploty starych i nowych melodii w apetycznym sosie swego współczesnego instrumentarium: perkusji, balafonu, metalofonu, gitary elektrycznej oraz klasycznego Rolanda Juno. Liderka spaja to wszystko swoim głosem, snującym opowieści zaczerpnięte z polskiej i litewskiej mitologii, dorzucając do tego solidną porcję elektronicznej psychodelii. Nic dodać, nic ująć. Tylko słuchać.
Premierowy występ BABADAG poprzedzi zespół ZEBRY A MIT, który także inspiruje się litewskimi pieśniami, tyle tylko, że przenosi je w wymiar swobodnej improwizacji. Lider, trębacz Kamil Szuszkiewicz tłumaczy: „Chciałem poznać elementy i zasady, materiał, kontekst, w ogóle jak najwięcej – a potem z tych samych rozwiązań i zwrotów ułożyć zupełnie nową muzykę, która z sutartinės się wywodzi”. Co też uczynił na doskonałej płycie „Laumès”, której fragmenty na pewno zabrzmią podczas tego wieczoru.


Koncert będzie rejestrowany przez Program 2 Polskiego Radia

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN